Activities

 

Noise Kitchen

Vašulka Kitchen includes a sound studio Noise Kitchen Brno created in cooperation with Bastl Instruments. Its goal is to provide space for the work and research of artists in residence.

Aktivity probíhající pod záštitou Noise Kitchen Brno

  • Pořádání pravidelných přednášek, prezentací či workshopů mediálních umělců, a to formou přednášky, praktickou prezentací nebo ukázkou samotné umělecké práce například v podobě interaktivní instalace nebo prostřednictvím konkrétních nástrojů a práce s nimi.
  • Přijímání umělců na rezidenci. Centrem zájmu je například propojování technologie a umění, DIY přístup, práce s komunitou.
  • Pořádání workshopů pro veřejnost.
  •  Nepravidelné pořádání koncertů a performancí ve spolupráci s Domem umění města Brna a Vašulka Kitchen Brno.

Členové kolektivu Bastl Instruments a garanti rezidencí a aktivit v rámci Noise Kitchen Brno ve spolupráci s Vašulka Kitchen Brno jsou Nikol Štrobach a Matěj Kotouček.

Matěj Kotouček je hudebník, promotér, člen brněnského kolektivu AVA a zakladatel audiovizuálního projektu Sky To Speak. V Bastl Instruments se věnuje aktivitám zaměřeným na komunitu a hudebnímu vydavatelství Nona Records. Je aktivní v elektroakustickém duu Thistle, které se podílí na workshopech Vlnobytí, propojujících pohybová cvičení, tanec a improvizovanou hudbu. Kromě vlastní tvorby složil hudbu do několika divadelních her (Divadlo Feste) nebo pro videohry.

Lektorka, aktivistka a hudebnice Nikol Štrobachová spolupracuje se spolkem Synth Library Prague, spoluzaložila kolektiv hudebnic Pink Noise, uvádí tutoriály Patchení s Nikol, pořádá vzdělávací workshopy a experimentuje s propojováním živých rostlin a syntezátorů. Vystupuje pod uměleckým jménem Kukla.

Nabídka workshopů Noise Kitchen Brno

Vašulka Kitchen spolu s kolektivem Bastl instruments nabízí workshopy zaměřené na elektronické hudební nástroje a práci s nimi. 

A) Pro začátečníky je určen workshop základů zvuku a hraní na syntezátory. Seznámí se nejen se základními pojmy, ale i s různými typy nástrojů a jejich používáním při tvoření hudby. 

B) Základní workshop je zaměřený na základy hraní na modulární systém. Ponoříme se do zvukových vln, naučíme se základy syntézy zvuku a na konci budeme schopni zahrát na modulár. K dispozici budou systémy od Bastlu.

- Každý z těchto workshopů bude mít část teoretickou a praktickou - hands on, kdy si účastníci* sami vyzkouší zapojování a hraní na nástroje. 

C) Pro pokročilé je workshop pro ty, kteří si chtějí pořídit vlastní modular. Zde se dozvíte, jak si vymyslet a efektivně postavit vlastní modulární systém.

Workshopy jsou určené pro skupiny od 8-99+ let.

V případě zájmu nebo jakéhokoli dotazu napište na e-mail Nikol Štrobachové: strobachovnik@gmail.com. Jakmile se přihlásí na workshop dostatečný počet zájemců, bude vyhlášen termín.