Events

 

Sums&Differences

Exhibition Sums&Differences at Listasafn Árnesinga - LÁ Museum

Exhibition
Saturday, 17 September, 2022
to Sunday, 18 December, 2022

Výstava Sums & Differences v Listasafn Árnesinga-LÁ Art Museum představuje díla Garyho HillaSteiny a Woodyho Vasulky. Klade si za cíl představit společné rysy jejich raného experimentování i následné divergence jejich uměleckých postupů, jejich konceptuální, performativní a kontemplativní interpretace fyzických i imateriálních projevů na pozadí tří jedinečných trajektorií.

Tento společný projekt nabízí novou, byť reduktivní cestu napříč rozsáhlou praxí umělců. Na výstavě je akcentován a zkoumán vzájemný vztah mezi obrazem a zvukem. Práce představené v rámci výstavy vznikaly v rozsahu několika desetiletí: Jsou zde raná díla využívající elektronické nástroje pro zpracování dat, která dokumentují interakce strojů v reálném čase, jejich výkon a využití coby rozšíření lidských smyslů. Další díla odrážejí vývoj individuálního rukopisu každého z prezentovaných umělců a ilustrují, jak při svém experimentálním výzkumu jedinečným způsobem využívají, zkoumají či naopak porušují základní algoritmy či kódy.

Na výstavě bude poprvé představeno Steinino dílo Parallel Trajectories a také práce Garyho Hilla None of the Above. V této nové a nečekané konstelaci se objeví i zřídka prezentovaná filmová díla Peril in Orbit a 360 degree space records Woodyho Vašulky.

Kurátoři: Jennifer Helia DeFeliceHalldór Björn Runólfsson a Kristín Scheving