Patrícia Chamrazová: Resensing - Beyond Symbiosis
Patrícia Chamrazová: Resensing - Beyond Symbiosis
V rámci workshopu si promluvíme o jednom z videí ve výstavě, na jehož základě prozkoumáme základy anatomie naší hlavy a očí, a vysvětlíme si spojení „různé úhly pohledu“. Během aktivit budeme pokoušet náš zrak a vytvoříme si dílo inspirované videem Witosława Czerwonka.
Ve spolupráci s BASTL instruments a Herna Vás zveme na workshop tvorby hudebních nástrojů pod vedením Ewy Justky. Na akci je nutné se registrovat. Informace k registraci v události na Facebooku.
Ewa Justka je polská umělkyně v oblasti elektronických médií aktivní na mezinárodní DIY scéně. V současné době žije v Londýně, kde vystudovala bakalářský obor Sound Arts & Design na London College of Communication. Vyučuje, navrhuje a staví vlastní nástroje, a hraje na ně acid-techno.
Vašulka Kitchen Brno in cooperation with BASTL instruments and Herna is cordially inviting you to the instruments building DIY workshop led by Ewa Justka. Registration for this event is required. More information regarding the registration can be found in the Facebook event.
Ewa Justka is a polish electronic acid-technoise artist (oh, how edgy), self taught instruments builder and electronics teacher based in London.
Vašulka Kitchen Brno hostí workshop jako doprovodný program doktorandské konference, konané pod záštitou FaVU VUT Brno.
Vašulka Kitchen Brno hosts this workshop as an accompanying program of the doctoral conference held in the frame of FaVU VUT Brno.
Kde končí hluk a začíná hudba? Může mít zvuk barvu nebo tvar? Existuje ticho? Edukační program pro děti od 6 do 11 let bude zaměřený na hranice experimentální hudby. Společně vytvoříme zvukovou instalaci a budeme ohmatávat vztah mezi zvukem, barvou a tvarem vytvářením pocitových partitur. Cílem programu je rozvíjení citlivosti vůči okolním zvukům a vnímání zvuků a hudby nejen skrze sluchový vjem.
Workshop je zdarma
Svou účast prosím potvrďte na e-mailovou adresu: gajane@vasulkakitchen.org
Jak zní kresba nebo malba? Jakou zvukovou stopu může zanechat tah štětce? Český umělec Milan Grygar se v 60. letech 20. století věnoval tzv. akustickým kresbám a zaznamenával zvuk své tvorby, během které využíval nejrůznější předměty namočené v tuši. Zanechával tak na obraze vizuální stopu a při sledování díla bylo možné si poslechnout, jak dílo vznikalo. Během sobotní dílny budeme hledat všelijaké zvuky kresby. Zkusíme kreslit s různými předměty a na různých površích. Zaposloucháme se do zvuků procesu kresby, a nakonec si vytvoříme společnou akustickou malbu.
Neslýchané frekvence a jak na ně
Různé druhy vlnění nás doprovází celý život. Některé z nich slýcháme často, zatímco jiné jsou našim uším zapovězeny. Právě na tyto opomíjené a mnohdy zapovězené zvuky a ne-zvuky se na workshopu zaměříme.
Different types of waves accompany us throughout our lives. Some of them we hear often, while others are forbidden to our ears. We will focus on these neglected and often forbidden sounds and non-sounds at the workshop.
Různé druhy vlnění nás doprovází celý život. Některé z nich slýcháme často, zatímco jiné jsou našim uším zapovězeny. Právě na tyto opomíjené a mnohdy zapovězené zvuky a ne-zvuky se na workshopu zaměříme.
Během workshopu si postavíme snímače, díky nimž si poslechneme neslyšitelné frekvence elektrických přístrojů, ukážeme si možnosti práce se zpětnou vazbou či způsoby generování zvuků skrze motůrky a zásahy do přenosných rádií.
V druhé části workshopu si s postavenými nástroji společně zajamujeme a se zájemci si pak od 19:00 zahrajeme společný koncert.